My WordPress Blog

Kaliteli Bir İnsan Olmanın Yolları

0 113

Günümüzde artık sevginin yerini sevgisizlik ve kalite olan şeylerde kalitesiz hale gelmeye başladı. Kalite zor bulunan bir şeydir, özellikle de günümüzde kaliteli insanların sayısı çok azalmıştır. Bir bireyin çevresinde kaliteli insanlar olmalı ki hayatını yaşayabilmeli ya da siz kendi kalitenizi yükselterek sahip olduğunuz arkadaş çevrenizin kalitesini siz belirleyin. İşte kaliteli bir insan olmanın yolları…

1-Saygıya Önem Vermek

Kendinize ne kadar çok saygı duyarsanız o çevrenizdeki arkadaşlarınızda size o kadar çok saygı duyarsanız yüzden ilk işiniz kendinize yatırım yapmak önemli. Hayatınızda ne ekerseniz, onu biçersiniz. Kısaca kural bu.

2-Düşüncelerini Açıkça Paylaşmak

İnsanlarla düşüncelerinizi kendinizden emin bir şekilde paylaşın, kendinize güvenmeseniz bile. Çevremizde bir sürü insan var sadece eğlenmek amaçlı bir araya gelen ve boş sohbet eden insanlar. Özellikle bu tür insanlar uzak durmaya çalışın ki kafanızı sizi geliştirecek bilgilerle doldurmaya daha fazla vaktiniz olsun. İşinize yarayacak bilgileri zaten öğrendikten sonra derin anlamlı sohbetler aramaya başlayacaksınız.

3-Kibar Olmak

Kibar ve nezaket dille konuşmak insanların hoşuna gider ve bir insanın kaliteli olduğunun göstergesidir. Kimseyle kaba konuşmayın, kaba bir dil konuşursanız çevrenizdeki insanları uzaklaştırırsınız.

4-Gösterişsiz Yaşamak

Gösterişsiz bir hayat sade yaşamaktır ve sade yaşamak insana iç dünyasına mutluluğu getirir. Gösterişsiz yaşayan bir insanın kendine güveni tam ve istediğini her zaman elde eden bir insandır.

5-Söz Verir ve Tutarlar

Kaliteli bir insan tutamayacağı bir söz vermez. İnsanlar genellikle mutlu oldukların tutamayacakları sözler verirler ve fazla beklenti içinde yaşarlar. Fazla beklenti halinde yaşamamak istiyorsanız tutamayacağınız sözler vermeyin ve yolunuza bakın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.