My WordPress Blog

Bill Gates, Doğa Bize Her Şeyi Nasıl Anlatacak?

0 181

Dürüst olalım: Evdeki bitkilerlerle de iş yaparız! Ama bir angarya değil, bir zevk olarak gördüğümüz iş, değil mi? Bitkilerimizi sulamak, budamak, gübrelemek, temizlemek ve bakımını yapmanın yanı sıra, sık sık kurtulmak için küçük bir yeşil çöp yığını da elde ederiz.

Bitki atıklarını doğaya geri döndürmenin en iyi yolu bu olduğu için kompost yığınına sahip olanlar şanslı. Kentsel alanlarda yaşayanlar için en iyi çözüm biyolojik olarak parçalanabilen atıklar için ayrı bir çöp kutusu. Urban Jungle Blogcular’da her zaman ev için de şık bir şeyler yapmaya çalıştığımızdan, size küçük bir önerimiz olabilir: Brabantia’nın yeni Bo bin’i.

Brabantia’nın yeni Bo bölmesi iki versiyonda gelir: Şık ayaklara sahip bir Dokunmatik bölme olarak ve daha kompakt alanlar için bir Pedal bölmesi olarak. Ayrıca sekiz farklı renkte ve 3 farklı boyutta çıkarılabilir iç kova ile gelir, böylece çöp kutunuzu kesinlikle mutfağınıza şık bir ek yapabilirsiniz. Bo bidonumuzu tesis atıklarımız için mükemmel bir çözüm olarak kullanıyoruz. Bitki bakımı rutinimiz şu kadar basit:

Tüm yeşil oda arkadaşlarımızdan geçmek için haftada bir fazladan (bitki sayısına bağlı olarak) fazladan bir saat ayırıyoruz. Mutluluk durumlarını kontrol ediyoruz. Kimin suya ihtiyacı var? Budamaya kimin ihtiyacı var? Kim acı çekiyor? Yeni yapraklar kim yetiştiriyor? Genellikle bu tesis rutin saati, iyi bir avuç (veya iki) bitki atığıyla sonuçlanır. Ve umarım yeni çöp kutusuna gider!

Yeni Brabantia Bo kutusu sadece şık görünmekle kalmaz ve gezegen üzerindeki etkinizi azaltmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda oldukça küçük bir ayak izine de sahiptir. Birçok Brabantia ürünü gibi Bo Pedal Bin, Bronz seviyesinde Cradle-to-Cradle® Sertifikalıdır. Brabantia, satılan her Bo Pedal Bin için The Ocean Cleanup’a bağışta bulunur.

“Açıkçası, şehir somut bir orman değil, insan hayvanat bahçesi.”

Bitkileriniz için belirli bir gün / saat ayırın ve takviminize işaretleyin! Artık unutulmuş kurumuş bitkiler yok!
Bitki bakımı rutininizi iyi bir zamana çevirin. En sevdiğiniz müziği çalın, rahat kıyafetler giyin, kendinize bir kahve hazırlayın. En üst düzeyde eğlenceli hale getirin!
Sulama rutininize estetik katmak için güzel bir sulama kabı alın!

Kentsel orman kitinizi hazırlayın: bitki makası veya keskin bir bıçak, gübre, bitkilerinizden tozu temizlemek için nemli bir bez, bir bayım, bitki atıkları için bir çöp kutusu.
Bitkileri ihtiyaçlarına göre gruplayın (ışık seven bitkiler, nem seven bitkiler, çöl bitkileri vb.). Bitki bakımını çok daha verimli hale getirecektir.
Bitkilerinizi sevin! Kadar basit!

Source urbanjunglebloggers.com
Leave A Reply

Your email address will not be published.